Sylva Dubcová
tel.: 605 13 29 60
Hana Turková
tel.: 725 15 49 44

O školičce

HISTORIE TENISOVÉ ŠKOLY
DUBCOVÁ – TURKOVÁ

V roce 2005 jsme se s Hankou rozhodly, že si zkusíme založit Tenisovou školičku pro děti od 5 let. Jedním z našich hlavních „hnacích motorů“ byl můj tehdy ještě malý syn Adam, který jako správný jedináček pořád otravoval, že chce mít na tenise nějaké kamarády. A proto jsme se snažily náš nápad nějakým způsobem zrealizovat. Protože jsme v té době obě závodně hrály za klub TK ČLTK Jihlava, rozhodly jsme se založit Tenisovou školu právě tam. Domluvily jsme se s tehdejším vedením klubu (v čele prezident Novák) na podmínkách a tím jsme mohly splnit sen nejen sobě, ale hlavně Adamovi.

Naše první představa byla, alespoň 10 dětí, ale již první nábor dopadl velice dobře a hned se nám přihlásilo 15 dětí.
To bylo jaro 2005 a my jsme začaly trénovat děti 4 hodiny týdně. Již na podzim jsme měly dětí 25 a stávající kapacita tréninkových hodin nám nestačila. Přišla zima a my přešly na zimní sezonu do tenisové haly na kurty Teniscentra.
Na jaře roku 2006 jsme si udělaly trenérské zkoušky a pokračovaly v náborech a trénincích, které se nám rozrostly na 8 hodin týdně. Tenisová základna se nám pomalu ale jistě rozrůstala.
Rok 2007 je rok stálého trénování a soustředění se na nové děti a možné investice do rozmachu Tenisové školičky.
V roce 2008 jsme už měly dostatečnou tenisovou základnu na to, abychom mohly další rok přihlásit naše děti do soutěže. Toho roku jsme také poprvé pořádaly turnaje v Babytenise i v Mladších žácích. Oba turnaje byly pořádány pod korunkou Českého tenisového svazu a my získávaly další zkušenosti.
V zimě 2008 jsme opět trénovali v halách Teniscentra ale i v tělocvičně ZŠ Nad Plovárnou, kde jsme se připravovali na jarní závodní sezónu.

Je tu očekávané jaro 2009. Na soupisce je napsáno 12 dětí. Soutěž se hraje v měsících květen a červen. Hned na konci června víme, že si naše děti vedly skvěle a čtvrté místo ze sedmi oddílu v Jihomoravském kraji je velice dobrý úspěch.
V roce 2010 jsme založily družstvo Mini-tenistů, s kterým se nám podařilo hned první rok historické vítězství nad konkurenčním oddílem TJ Spartak Jihlava. Tohoto roku jsme měly dvě družstva a to družstvo Mini-tenistů a Baby-tenistů.
O letních prázdninách jsme pořádaly řady turnajů, ze kterých odjížděli nejen spokojení rodiče, ale hlavně děti, pro které bylo vše pořádáno.
První týden v červenci jsme jeli poprvé na tenisové soustředění na Trnávku, kam s námi jelo 20 dětí. Tento termín nám zůstal až do dnešní doby, kdy jsme si z tohoto období udělali tradici a hlavní čas na soustředění.

Vše se, ale nedaří tak jak bychom chtěly a po nátlaku vedení ČLTK Jihlava jsme si musely najít jiné místo na trénování. Naštěstí nás TJ Sokol Bedřichov přijal s otevřenou náručí a vzal nás pod ochranná křídla. My se díky tomu můžeme dále rozšiřovat a samozřejmě i zlepšovat.
Za to samozřejmě velice děkujeme.

Přišlo jaro 2011 a trénování je ještě víc, ale nás to neustále velmi baví. Hlavně, když vidíme radost na dětech z úspěchů, které se začínají dařit po těžké a pečlivé práci, kterou odvádějí. V létě jedeme na soustředění do sportovního centra SPORTLAND Litohoř, kde jsme si vybudovaly velmi přátelské vztahy.

Tenisová škola Dubcová-Turková má již tři družstva a to Mladší žáky, Babytenisty a Minitenisty.
Ale pořád se snažíme rozrůstat se dál a dál.
Roku 2012 máme již základnu o 50 dětech a tréninkové hodiny v počtu 32 hodin týdně.
A přicházejí i velké úspěchy. Mladší žáci postoupily do druhé krajské soutěže, Baby-tenisti i mini-tenisti skončili ve své soutěži druzí.
V tomto roce jsme měli poprvé i družstvo starších žáků, kteří také skončili druzí.

Přišlo jaro 2013 a naše škola má 60 dětských členů a 6 družstev. Dvě družstva Mini-tenistů, Baby-tenisty, Mladší žáky, Starší žáky a prvním rokem i konečně dorost.
Letošní rok bude velice náročný od 1. května začínají mistrovské utkání všech družstev. A o prázdninách pořádáme řadu turnajů. První turnaj je hned 29.6.2013 a jsou to Mini-tenisti. V pondělí 1.7. odjíždíme na soustředění do Litohoře, kam s námi odjíždí 35 dětí a 4 trenéři.

6.7.2013 pořádáme turnaj Baby tenistů, 20.7. - 21.7.2013 se koná turnaj Starších žáků a 27.7. - 28.7.2013 turnaj Mladších žáků.

Na podzim roku 2013 se naše řady trenérů rozšířily ještě o jednoho člena s velice cennými zkušenostmi z oblasti tenisu, je jím trenér I.třídy ČTS Zdeněk Dubec.

A to je pro zatím z naší historie vše. . . . . :)

©2012 Lukáš & Vojtěch Krajíčkovi